Üç Haftada Akıcı İngilizce Konuşmak Mümkün mü?

Hipnolingo Hipnotik İngilizce

Siz de İngilizceyi “anlıyorum ama konuşamıyorum” diyenlerdenseniz merak etmeyin, yalnız değilsiniz.

Zihnimizin % 95’i bilinçaltımızın kontrolünde. Yani konuşmak ve yürümek gibi günlük hayatımızı sürdürürken düşünmeye ihtiyaç duymadan gerçekleştirdiğimiz tüm edimler bilinçaltımız tarafından kontrol ediliyor. Bunlar tıpkı beynimize yerleştirilmiş minik devrelerin içindeki yazılımlar gibi. Siz varlıklarından haberdar olmasanız bile onlar orada ve bir şekilde değiştirilmedikleri ya da bozulmadıkları sürece sürekli çalışıyorlar.

Örneğin siz yürümek için hangi ayağınızı hangi açıyla yukarı kaldırıp, ne kadar bir mesafede ileri doğru uzatacağınızı düşünmek zorunda kalmadan yürüyebilirsiniz. Aksi halde yürümek pek mümkün olmazdı. Çünkü bilinçli zihnimiz bilinçdışı zihnimize göre binlerce kat daha yavaş çalışır.

Aynı şey konuşma için de geçerli. Konuşurken hangi harfleri söylemek için hangi sesleri çıkarmamız gerektiği üzerinde düşünmeyiz. Cümleyi nasıl kurarsak daha doğru olur diye pek kafa yormayız. Otomatik olarak konuşuruz ve bu adeta kendiliğinden gerçekleşir. Aynı yürümek gibi bunu da bilinçli zihnimizle yapmaya kalksak insanlarla iletişim kurabilmemiz neredeyse imkansız hale gelirdi.

Bunu bir düşünün.

Bir yabancı dili konuşmaya çalışırken yaşadığınız tutukluk çoğu zaman bundan kaynaklanır. Milyonlarca insan çok iyi İngilizce bildiği halde konuşurken zorlanır. Çünkü bilinçli zihniyle konuşmaya çalışıyordur. Düşünerek. Doğru kelimeleri doğru yerlere koymaya çalışarak. Ve tabii ki çok yavaş. Bu şekilde konuşmanın en bilinen nedeni İngilizceyi gramer ağırlıklı öğrenmek ve konuşurken de adeta bir matematik problemi çözer gibi konuşmaya çalışmak. Yani hata yapmamaya çalışarak, mükemmel bir şekilde. Bu da sizi yavaşlatır, iletişim kurarken tutukluk yaşamanıza, kendinizi rahatsız hissetmenize neden olur. Böylelikle daha da yavaşlar ve adeta bir kısır döngü içerisine girersiniz.

Hipnotik telkinlerle zihninizdeki programı değiştirerek bu kısır döngüyü kırmak mümkün. Hipnolingo’nun yaptığı tam olarak bu. Hipnolingo’nun bilinçaltı hipnotik telkin kayıtlarını dinleyerek 21 gün gibi kısa bir sürede mevcut halinizden çok daha rahat ve akıcı İngilizce konuşmaya başlarsınız.

Hipnolingo'yu hemen buradan indirip dinlemeye başlayın ve bilinçaltınızın mucizelerine kendiniz tanık olun.

Akıcı İngilizce Konuşma Rehberi E-Kitap İndir

Tagged under: