Ne Kaçırdığınızı Bilseniz!

By Akıcı İngilizce, Genel
Hipnolingo - Hipnotik İngilizce

Dünyada milyonlarca insan İngilizce konuşmaya çalışıyor.

Neden?

Çünkü dünya İngilizce konuşuyor. Dünyada yaklaşık 7.5 milyar insan yaşıyor ve bunun 1.5 milyarı İngilizce konuşuyor. Yani dünya nüfusunun %20’si. Üstelik bunların içinde ana dili İngilizce olanların sayısı sadece 360 milyon. Bu şu demek; insanlar dünya üzerinde birbirleriyle iletişim kurabilmek için İngilizce konuşuyor. İngilizce neredeyse dünyanın ortak dili haline gelmiş durumda.

Bugün internet sayesinde sınırlar hızla ortadan kalkıyor. Dünyanın bir ucundaki biriyle daha önce hiç olmadığı kadar hızlı iletişim kurabiliyoruz. Oturduğumuz yerden dünyanın her yerinde ticaret yapabiliyoruz. Bunları yapabilmek için de çoğunlukla ihtiyacımız olan şey İngilizce bilmek ve konuşabilmek.

Peki İngilizce konuşabiliyor muyuz?

Büyük ihtimalle çoğu kimse için yanıt "pek değil” olacaktır?

Nereden biliyorum bunu?

2016 yılı verilerine göre Türkiye, İngilizce yeterlilik sıralamasında Avrupa’da sondan ikinci!

Asıl vahim olansa, çoğumuzun İngilizce bilip de konuşamıyor olması. Yani yıllarca İngilizce öğreniyoruz ama iş konuşmaya geldi mi tıkanıp kalıyoruz. Ya da yine pek çoğumuz gibi anlıyoruz ama konuşamıyoruz.

Yıllarca İngilizce öğreniyoruz ama iş konuşmaya geldi mi tıkanıp kalıyoruz.

En büyük sebep İngilizceyi öğrenme şeklimiz. Bir yığın dilbilgisi kuralı öğreniyoruz ama nasıl konuşacağımızı öğrenemiyoruz. Çünkü konuşmuyoruz. Konuşmadığımız için de o öğrendiğimiz bir yığın dilbilgisi kuralı bizim konuşmamızı kolaylaştıracağı yerde zorlaştırmaya başlıyor. Korkutuyor, yavaşlatıyor. Konuşurken rahat hissetmiyoruz, endişeleniyoruz. Hesap kitap yapmaya çalışıyoruz ve bu yüzden de hata yapmaktan korkuyoruz.

Gramer kuralları elbette gerekli ama konuşurken bu kurallara birebir uymak zorunda değiliz. Zorunda olursak konuşamayız. Rahatlamamız ve hata korkusunu bir tarafa bırakmamız gerek.

Eğer akıcı İngilizce konuşmak istiyorsanız önce hata yapma korkunuzdan kurtulup, rahatlamalısınız. Ancak o zaman bugüne kadar öğrendiğiniz İngilizceyi rahat rahat kullanabilir, içinizden geldiği gibi konuşabilirsiniz.

Hipnolingo’nun sağladığı tam da bu. Bilinçaltınızı sizi engelleyen olumsuz duygulardan ve hata yapma korkularından arındırarak adeta yeniden programlamak. O güne kadar öğrendiğiniz, bildiğiniz İngilizceyle rahatça akıcı bir şekilde konuşmanızı sağlamak.

Bilinçaltımızın günlük hayatımız üzerindeki etkisi sandığımızdan çok daha fazla. Orada oluşan en küçük bir değişiklik bile hayatınızı değiştirmeye yetiyor. Bunu yapabilenler kazanıyor.

Deneyin kendiniz görün.

 

Akıcı İngilizce Konuşma Rehberi E-Kitap İndir

Tagged under: