Ücretsiz İngilizce Konuşma Pratiği Yapabileceğiniz 3 Web Sitesi

Akıcı İngilizce Konuş

Pek çok kişi yıllarca İngilizce öğrenmesine rağmen İngilizce konuşmakta zorlanıyor. Bunun en önemli nedenlerinden biri gramer ağırlıklı yani konuşma pratiğine dayalı olmayan bir İngilizce eğitimi, diğeri de çoğunlukla buna bağlı gelişen konuşurken hata yapma korkusu.

İngilizce konuşma pratiği yapabilmeniz için elbette İngilizce konuşabileceğiniz başka insanlara ihtiyacınız var ve bunu her zaman çevrenizde bulamayabilirsiniz.

İşte tam da bu amaçla, günümüzde insanların rahat ve akıcı İngilizce konuşma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için oluşturulan pek çok farklı web sitesi ve uygulama platformu mevcut.

Bu platformlar sayesinde evinizden çıkmadan dünyanın farklı ülkelerinden İngilizce öğretmenler ya da yine sizin gibi İngilizce konuşma becerilerini geliştirmek isteyen kişilerle internet üzerinden konuşarak pratik yapabiliyorsunuz.

Biz de İngilizce konuşma becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olmak için aşağıda tamamen ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz 3 İngilizce pratik sitesini sizinle paylaşıyoruz.

Conversation Exchange

Bu sitede kendinize, pratik yapmak için dünyanın herhangi bir ülkesinden İngilizce konuşan bir arkadaş bulabilirsiniz. Arkadaşınızla dilerseniz sadece eskiden olduğu gibi mektup yani email arkadaşlığı yapabilir ya da görüntülü olarak konuşabilirsiniz. Sitenin detaylı arama motorunu kullanarak, aradığınız kişinin ülkesinden ana diline, yaşından İngilizce seviyesine kadar bir çok seçeneği kullanarak arama yapabiliyorsunuz.

Site adresi: https://www.conversationexchange.com

Speaky

Speaky de yine ücretsiz yararlanabileceğiniz, dünyanın farklı ülkelerinden kendinize İngilizce pratik yapmak için arkadaş bulabileceğiniz bir site. Speaky topluluğuna üye olarak, tercih ettiğiniz arama kritelerine uygun topluluk üyeleriyle herhangi bir uygulama yüklemeden doğrudan İnternet tarayıcınız üzerinden dilerseniz mesajlaşma yoluyla dilerseniz de görüntülü konuşarak İngilizce pratik yapabiliyorsunuz.

Site adresi: https://www.speaky.com

Coffee Strap

Coffee Strap, siteye üye olduğunuzda size dünyanın farklı ülkelerinden sizin gibi İngilizce öğrenmekte olan üyelerle bir kahve içimlik kısa sohbetler yapmanıza imkan veriyor. Site ilgi alanlarınızı otomatik olarak öğrenerek sizi size yardımcı olma olasılığı daha yüksek olan kişilerle buluşturuyor.

Site adresi: https://www.coffeestrap.com

Dileriz bu sitelerden yararlanarak siz de İngilizce konuşma becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Eğer İngilizce konuşurken kendinizi rahat hissetmiyor ya da tutukluk yaşıyorsanız, Hipnolingo'nun bilinçaltı hipnotik telkin kayıtlarını dinleyerek bunun üstesinden gelebilir ve siz de şu ana kadar öğrendiğiniz İngilizceyle hata yapma korkusu hissetmeden rahat ve kolayca İngilizce konuşabilirsiniz.

Hipnolingo'yu hemen alıp dinlemeye başlamak için bu linki tıklayın.

Akıcı İngilizce Konuşma Rehberi E-Kitap İndir

Tagged under: